Yargıtay, MİT tırı davasında Erdem Gül ve Enis Berberoğlu’nun cezalandırılmaması kararını bozdu.

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, MİT’e ait TIR’ların durdurulması davasında, yerel mahkeme CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında “para cezasına yer olmadığına” karar verdi. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül hakkında açılan ‘dava düştü’ kararını bozdu. Berberoğlu, “Yargıtay seçim arifesinde beni unutmadı. Hiç şaşırmadım çünkü bu saray kadılarının ilk marifetleri ve rezaletleri değil. Tüm zulümlerin suçlusu olduğumu bilsinler; Hukuk, hukuk ve adalet ülkeme girene kadar her türlü bedeli ödemeye hazırım. “Haklıyım, bu yüzden tekrar kazanacağım” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili olarak “örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek” suçlamasıyla yargılandığı davada hüküm giymedi. durdu. Ocak 2014’te Adana ve Hatay’da Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nde görülen adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, bu kararı bozdu.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Erdem Gül hakkında 4 aydır Basın Kanunu’ndan yargılanmadığı gerekçesiyle davanın düşürülmesine karar verdi. Enis Berberoğlu hakkında ise mahkeme, Berberoğlu’nun daha önce yargılanıp hüküm giymesi nedeniyle cezaya yer olmadığına karar verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yargıtay’ın kararına övgüde bulundu. Berberoğlu şunları söyledi:

“Yargıtay yine seçim arifesinde beni unutmadı. Hiç şaşırmadım çünkü bu saray kadılarının ilk marifetleri ve rezaletleri değil. Tüm zulümlerin suçlusu olduğumu bilsinler; Hukuk, hukuk ve adalet ülkeme girene kadar her türlü bedeli ödemeye hazırım. Haklıyım, bu yüzden tekrar kazanacağım.

Yargıtay’a biraz ciddiyet teklif ediyorum. Aşağıda, muhtemelen siparişi tamamlamak için acele ettikleri bir kararın resmini yayınlıyorum. Uzun yıllardır düzenli müşterinizim, şimdi adımı bilmek zor; Enes değil, Enis. Ayrıca benim dönemim 7. (1943-1946) değil, 27. (2018-2023).”

İlginizi Çekebilir