Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Kartala Belediyesi’nden anlamlı etkinlik

Kartala Belediyesi, 18-24 Mart tarihlerinde kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında yaşlılığın sorunları ve yaşlıların sağlığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Kartala Belediyesi Kadın ve Aile İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte Kartalalı kadınlar, huzurevi sakinlerine hünerlerini sergiledi. Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Kartallı kadınlar, huzurevi sakinlerine yelek dikmek için Uğur Mumku Kültür Merkezi’nin dikiş atölyesinde bir araya geldi.

El yapımı yelek üretimi sırasında Kartala Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Yücel ile Kartala Belediyesi Kadın ve Aileler Müdürü Deniz Karakan, Kartalalı kadınları ziyaret ederek özveri ve emeklerinden dolayı teşekkür ettiler. Farklı bedenler için hazırlanan kalıplar yardımıyla kadınlar bir tarafa kumaş kesip, diğer tarafa yelek diktiler. Çalışmayı paylaşan kadınlar yelek aksesuarlarına da son halini vererek final yaptılar. Tamamlanan yelekler daha sonra huzurevi sakinlerine verilecek.

İlginizi Çekebilir