Yeni Bing’ler; mobil cihazlara, Edge ve Skype’a geliyor

Microsoft, Microsoft Edge, Bing ve Skype mobil uygulamalarında AI desteği sunmaya başladı.

Microsoft, Bing’in yapay zeka destekli yeni sürümünün kullanımını iyileştirmek için çalışıyor. Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Tüketici Pazarlama Başkanı Yusuf Mehdi, şirketin resmi blogunda ses girişi gibi yeni özelliklere sahip yapay zeka destekli yeni Bing ve Edge mobil uygulamalarının kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Mehdi, “Aramaların yüzde 64’ünün cep telefonlarından yapıldığını bildiğimiz için, masaüstünüzden uzaktayken bile web’de yardımcı pilotunuz olacak yepyeni Bing ve Edge mobil uygulamalarını kullanıma sunuyoruz” dedi. ve deneyim sunar. Alt kısımdaki Bing simgesine tıklamak, masaüstünden mümkün olan her şekilde etkileşim kurabileceğiniz bir sohbet oturumu başlatır. Bing’e basit veya karmaşık sorular sorabilirsiniz. Yanıtlarınızın nasıl görüntülenmesini istediğinizi de seçebilirsiniz. Cevaplar işaretçi veya metin şeklinde olabilir” diye ekledi.

Mehdi, yeni Bing mobil uygulamasının lansmanıyla birlikte en çok talep edilen özelliklerden biri olan “ses” özelliğini eklediklerini söyledi. “Mobil ve masaüstünde kullanılabilen sesli arama, sorguları yönlendirmede ve Bing’den yanıt almada daha fazla esneklik sağlıyor.”

Ayrıca şirket, yapay zeka destekli Bing’in Skype’a geleceğini duyurdu. Mehdi bunun nasıl olacağını şöyle açıklıyor: “Siz bağlantıda kalırken arkadaşlarınız ve aileniz için bir yardımcı pilotunuz olduğunu hayal edin ve bir sonraki toplantınızı planlayın. Herhangi bir Skype kişisi gibi, Bing’i bir gruba ekleyebilir ve artık Bing’den tüm grup için soruları yanıtlamasını ve bilgi vermesini isteyebilirsiniz. Örneğin, aileniz bir sonraki tarihi tartışıyorsa, Bing’den gidilecek yerler ve hava tahmini önermesini isteyebilirsiniz ve sohbetteki herkes sonuçlara erişebilir.”

Microsoft’un gelecekte yeni Bing’i hangi platformlara getireceği henüz belli değil, ancak Mehdi, onu Teams gibi diğer platformlara taşımayı düşündüklerini söyledi.

Şu anda Microsoft’un yapay zeka destekli yeni Bing’i için bir bekleme listesi var. Şirket, her gün daha fazla kişinin ilgisini çekmek için olabildiğince hızlı çalıştığını söylüyor ve test uzmanlarını bir Bing önizlemesine kaydolmaya teşvik ediyor.

Kaynak: Yeni Yapay Zeka Destekli Bing Önizlemesi Bugün iOS, Android ve Skype’ta Kullanılabilir – betanews

İlginizi Çekebilir