Yeni model ChatGPT GPT-4 resmi olarak tanıtıldı

OpenAI tarafından geliştirilen ve gündemde olan yeni ChatGPT modeli GPT-4 resmi olarak tanıtıldı.

GPT-4’ün doğruluk, yaratıcı ifade ve işbirliğine odaklanan çeşitli güncellemelerle daha güvenli, daha doğru içeriğe odaklandığı söylendi. ChatGPT Plus kullanıcıları, API üzerinden bekleme listesine kaydolarak geliştiricilerle yeni modeli deneyebilir.

OpenAI Başkanı ve Kurucu Ortağı Greg Brockman dün canlı bir demo sırasında GPT-4’ün bazı özelliklerini ve sınırlamalarını geliştiricilerle tartıştı.GPT dil modelinin en son sürümü, birkaç yeni giriş modu sunar. Metne ek olarak, artık analiz için resimler ve metin olarak alınan yanıtlar yükleyebilirsiniz. Ayrıca GPT-4, daha ayrıntılı bir araç ipucundan daha yaratıcı metin çıktısı sunabilir.

Yeni dil modeli artık 25.000 kelimeye kadar metni destekliyor, bu da daha fazla doğruluk anlamına geliyor. Önceki modeller bir seferde yalnızca yaklaşık 1000 kelimelik metin işleyebiliyordu.

Altı ayda geliştirilen GPT-4, Microsoft Azure AI süper bilgisayarlarında eğitildi. OpenAI, bu eğitimin modeli “daha güvenli ve birlikte çalışabilir” hale getirdiğini iddia ediyor. Buna göre, modelin olumsuz içerik taleplerine yanıt verme olasılığı %82 daha az ve istenen bilgileri oluşturma olasılığı %40 daha fazladır.

OpenAI CEO’su Sam Altman, GPT-4’ün önceki modellerden daha yaratıcı olduğunu ve bugüne kadarki en yetenekli model olduğunu tweetledi.

OpenAI ayrıca ChatGPT’nin Duolingo, Be My Eyes ve Stripe ile uyumlu hale getirildiğini duyurdu. Diğer markalar ve kuruluşlar arasında Morgan Stanley, Khan Academy ve İzlanda hükümeti bulunmaktadır.

Microsoft, AI chatbot’u içeren yeni Bing aramasının GPT-4’ü temel aldığını da onayladı. Güncellenen arama motoru Şubat ayından beri kullanılmaktadır.

Kaynak: GPT-4, “gerçek yanıtlarda” %40 daha iyi olduğunu iddia ediyor – digitaltrends

İlginizi Çekebilir