Yeşiller’den Kılıçdaroğlu’na Destek | Haber sitesi PolitikYol

Yeşiller Partisi’nden yapılan açıklamada, “Yeşiller Parti olarak Türkiye’nin 21 yıldır her alanda yaşadığı yıkımı durdurmak ve ilham vermek için 14 Mayıs 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. umut; Bizimle dostane ve yoldaşça ilişkiler kuran herkesi bu yönde hareket etmeye davet ediyoruz.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken tarihimizin en ağır sosyal, ekonomik ve çevresel krizlerini hep birlikte yaşıyoruz. Bu çoklu krizlerin en önemli nedeni, AKP ve Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye’ye dayatılan, siyasette sağduyuyu alt üst eden, atalete ve tüm kurumların gerilemesine ve nihayetinde büyük bir kesimde hoşnutsuzluğa neden olan tek adam rejimidir. ölçek. ve yasaları hiçe sayan anti-demokratik otoriter bir rejim.

Komuta birliği ile yargı siyasete tabi kılındı; ifade ve örgütlenme özgürlüğü keyfi kararlarla yok edildi; yoksullar görmezden geliniyor ve yoksunluk kurumsallaştırılıyor; tüm kurumlar boştu; Laik değerler inkar edilmekte, başta kadın ve LGBTİ+ olmak üzere toplumda sistematik olarak ayrımcılığa uğrayanların yaşamları giderek zorlaşmakta ve doğal varlıklarımız geri dönülmez bir şekilde yok edilmekte, çıkar gruplarına gelir kaynağı olarak verilmektedir.

Yeşiller Partisi olarak bu çoklu kriz ortamının aşılmasının güçler ayrılığı ilkesine uygun olarak denge ve denetim mekanizmalarını güçlendirmek ve düzeni sağlamak için demokrasi güçleriyle yan yana durmakla mümkün olduğuna inanıyoruz. Doğanın ve insanın sömürülmediği.

Yeşiller Partisi olarak Türkiye’nin özellikle belirttiğimiz nedenlerle 21 yıldır yaşadığı yıkımı durdurmak ve umut aşılamak için 14 Mayıs 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. ; Bizimle dostane ve yoldaşça ilişkiler kuran herkesi bu yönde hareket etmeye davet ediyoruz.

Birlikte kazanacağız. Birlikte restore edeceğiz!

İlginizi Çekebilir