YSK oy pusulalarını onayladı | Haber sitesi PolitikYol

YSK, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci milletvekilliği seçimlerinde cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulalarının basılması talimatını verdi.

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine çok az bir süre kala seçimlerde kullanılacak oy pusulaları da belli oldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulalarının basımını yaptırdı.

YSK Başkanı Ahmet Yener, YSK üyeleri ve siyasi parti temsilcileri, seçimlerde kullanılacak oy pusulalarının basımı için önceden belirlenen matbaaya giderek, sandık taslağı ile tanıştı.

YSK heyeti, ilgili bültenin basım sürecini başlatma kararı aldı.

YSK’de 1 Nisan’da cumhurbaşkanı adaylarının birleştirilmiş sandıktaki yerlerini belirlemek için düzenlenen çekilişte Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan 1. sırada, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve milletvekili adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 3., Ata İttifakı adayı Sinan Oğan 4. oldu.

İYİ YSK üyesi Tolga Öztürk ve AK YSK üyesi Recep Özel, oy pusulalarını Twitter hesaplarından paylaştı.

Öztürk, “Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy pusulaları Yüksek Seçim Kurulu heyeti tarafından onaylandı. Vatana, millete ve Türk demokrasisine hayırlı olsun.

Özel, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılacak oy pusulasının basım yerinde YSK’lı üyelerimiz ve siyasi parti temsilcilerimizle birlikte hazır bulunduk ve ilgili oy pusulasının basım sürecine ilişkin talimat verildi. Hayırlı olsun” dedi.

İlginizi Çekebilir