Yunanistan Dışişleri Bakanı: Çözüm, hem Yunanistan hem de Türkiye’nin kazandığı yerde bulunur

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kahramanmaraş depremi sonrası Türkiye ile Yunanistan arasındaki diplomatik ilişkilere ilişkin şunları söyledi: “Türk-Yunan ihtilafları çözülebilir. Hem Yunanistan’ın hem de Türkiye’nin kazanacağı bir çözüm bulmak mümkün. Çünkü birinin kazancı diğerinin kaybı değil.

Dendias, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ile Yunanistan arasındaki sorunlara hem Türkiye’nin hem de Yunanistan’ın yararına olacak çözümlerin bulunabileceğine inandığını söyledi.

Yerel televizyon kanalı SKAI’ye konuşan Dendias, Türk-Yunan ilişkilerini değerlendirdi.

Dendias, depremlerin ardından olumlu bir havanın oluştuğunu ve bunun dış politikada yakınlaşma ve diyalog sürecinin başlamasında rol oynadığını söyledi.

Dendias, her iki ülkenin de seçim sürecinde olduğunu hatırlatarak, “Güven artırıcı tedbirler veya istişare görüşmelerine ilişkin müzakerelere yeniden başlamak mümkün olabilir” dedi.

Nikos Dendias: “Türk-Yunan çatışması çözülebilir. Hem Yunanistan’ın hem de Türkiye’nin kazanacağı bir çözüm bulmak mümkün. Çünkü birinin kazancı diğerinin kaybı değil.

İlginizi Çekebilir