Yurtdışındaki ortak Rönesans Residence için kırmızı bülten talebi

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçlarını Araştırma Bürosu, Hatay’da meydana gelen depremlerde yıkılan ve kimliği tespit edilen Rönesans Residence’ın ortaklarından Hüseyin Yalçın Coşkun için Adalet Bakanlığı’na iade talebi ve kırmızı bülten çıkardı. yurt dışında olmak

6 Şubat’ta 11 ili etkileyen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan Hatay’da Rönesans konutunu yapan Kahramanmaraş merkezli bir inşaat firmasına yönelik soruşturma kapsamında şubat ayında İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı. 10. 11 Şubat’ta tutuklanan müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun’un kardeşi ve ortağı Hüseyin Yalçın Coşkun’un (56) yurt dışında olduğu ortaya çıktı.

Hakkında gıyabında tutuklama kararı çıkarılan Hüseyin Yalçın Coşkun hakkında Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu tarafından iade talebi ve kırmızı bülten talep edildi.

Talep Adalet Bakanlığı, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Avrupa Birliği’ne gönderildi.

Deprem Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan yazıda, Hüseyin Yalçın Coşkun’un statik proje şefi, şantiye müdürü ve yıkılan konut inşaat firmasının ortağı olduğu ve binanın yıkımından sorumlu olduğu belirtildi.

MEHMET YAŞAR COŞKUN TUTUKLANDI

Rönesans Residence’ın tutuklanan müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, “Rönesans konutunun neden yıkıldığını ben de bilmiyorum. Karadağ seyahatim önceden planlanmış olmasına rağmen 8 Şubat’ta uçak bileti aldım. Deprem ile Rönesans konutunun yıkılması ve benim Karadağ’a gidişim arasında hiçbir bağlantı yok.” koymak.

İlginizi Çekebilir