Zuckerberg doğruladı: Meta 10.000 kişiyi daha işten çıkarıyor

Meta’da Verimlilik Yılı başladı. CEO Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada 10.000 kişinin daha çıkarılacağını duyurdu.

Hatırlarsanız dün aktardığımız haberlerde Meta’nın 7 bin 500 kişiyi işten çıkarmasının beklendiğinden bahsetmiştik. İddialar, dün akşam şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyuruldu.

Zuckerberg yaptığı açıklamada, Meta’nın 10.000 kişiyi daha işten çıkarmayı ve yaklaşık 5.000 iş açığını kapatmayı planladığını söyleyerek yeni bir işten çıkarma turunun yakın olduğuna dair son söylentileri doğruladı. Bu, Meta’nın geçen yılın sonundan bu yana işgücünün yaklaşık dörtte birini işten çıkardığı veya işten çıkarmayı planladığı anlamına geliyor.

Meta, son yeniden yapılanma çalışmalarının teknoloji bölümlerinde Nisan ayında, diğer bölümlerde ise Mayıs ayında başlamasını beklediğini söyledi. Zuckerberg yaptığı açıklamada bu değişiklikleri tamamlamanın yıl sonuna kadar sürebileceğini söyledi. “Uluslararası takımlar için programlarımız farklı olacak. Bu zor olacak ve başka yolu yok.” Zuckerberg, şirketin yeniden yapılanma sürecinde daha düşük öncelikli projeleri iptal edeceğini de belirtti. Nihai yeniden yapılandırma çabaları tamamlandıktan sonra, şirketin çeşitli gruplarında işe alım dondurmasını kaldıracağını da sözlerine ekledi.

kaynak: Meta, 10.000 kişiyi daha işten çıkaracak ve “düşük öncelikli projeleri” ortadan kaldıracak – TechCrunch

İlginizi Çekebilir